wystawa
Wyspa Bioróżnorodności
godziny otwarcia
miejsce
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Budynek III
wstęp
O wystawie:
gdzie? rondo przed bud. III PPNT Gdynia
Koegzystować znaczy przetrwać, czyli jak sprawić, żeby nasze miasta były przyjemne do życia, pełne biocenotycznych roślin.
Czy miasta mogą przeciwdziałać katastrofie klimatycznej? Sebastian Kulis i Robert Ropel z Roślinnych Porad poprzez stworzenie Wyspy bioróżnorodności na terenie PPNT Gdynia pokażą, jak sprawić, by nasze miasta były zielone i pełne życia. Idea, która stoi za projektem to zbudowanie mini ekosystemu, nasadzenia „wzoru”, który będzie przykładem tego, jak wprowadzać i przywracać bioróżnorodność w przestrzeni miejskiej, jak dbać o glebę, które gatunki roślin są najlepsze dla lokalnej fauny i jak sprawić, by nasze miasta były zielone i pełne życia.
Dzięki użyciu roślin biocenotycznych i odbudowie gleby z wykorzystaniem technologii efektywnych mikroorganizmów oraz zregenerowaniu jej i oczyszczeniu z metali ciężkich powstanie żywy, zdrowy ekosystem i mikrosiedlisko dla owadów, grzybów czy mikroorganizmów. Efekty procesu rozpoczętego w czerwcu br. będzie można zobaczyć podczas Gdynia Design Days.
Rośliny z nasadzenia: driakiew, dzika marchew, aminek egipski, kłosowiec fenkułowy, mikołajek płaskolistny, tymianek pospolity, oregano, kocimiętka, trzcinnik ostroklapowy, proso rózgowate, werbena patagońska, świerzbnica macedońska, koper włoski, rokitnik pospolity, odętka wirginijska;