Spojrzenie w przyszłość. Stosowanie metodyki foresight do transformacji firm cyfrowych

warsztaty

Spojrzenie w przyszłość. Stosowanie metodyki foresight do transformacji firm cyfrowych

data

6 lipca 2023, godz. 16:00

miejsce

PPNT Gdynia
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Budynek 4

wstęp

dostępne w pakiecie
zarezerwowane miejsca: 25/25

Na ten moment jest brak miejsc na to wydarzenie

PPNT Budynek 4

Jak identyfikować zewnętrzne czynniki wpływające na przyszłość firmy i zbudować biznes prosperujący nawet w niepewnych czasach? Poznaj metody i narzędzia, które pomagają poruszać się na rynku produktów i usług cyfrowych oraz odnaleźć się wśród nowych zachowań i wartości odbiorców.

„Nadzieja tkwi w założeniu, że nie sposób przewidzieć, co się stanie w przyszłości, i że w tej szczelinie niepewności powstaje przestrzeń do działania” – Rebecca Solnit
Może się wydawać, że nasz świat kręci się coraz szybciej. Firmy, szczególnie z branży produktów i usług cyfrowych, mierzą się z niełatwym zadaniem nadawania sensu zmianom.
Przyszłości nie da się przewidzieć. Możemy jednak nauczyć się dostrzegać sygnały prowadzące do zmian i dążyć do przyszłości, jakiej pragniemy doświadczać.

Foresight to potężne narzędzie biznesowe, które pomaga zrozumieć konsekwencje zmian i tworzyć dostosowane do nich strategie.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady rządzące foresightem i dowiedzą się, jak z niego korzystać, by sprawnie poruszać się po złożonym środowisku biznesowym. Pierwszych krokiem będzie analiza megatrendów, które są potężną siłą zmieniającą światową gospodarkę, biznesy i społeczeństwa. Badając te zmiany, zidentyfikujemy płynące z nich możliwości oraz wyzwania, jakie stwarzają dla określonych przypadków biznesowych.

Dzieląc się na grupy, przyjrzymy się z bliska różnym prognozom i perspektywom. Wykorzystamy alternatywne scenariusze, by zrozumieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki i kryteria, które mogą pomóc nam dążyć do wizji zmieniającej się przyszłości, jaką chcemy kreować. 

  • Naucz się wykorzystywać myślenie przyszłościowe w tworzeniu strategii dla firm cyfrowych – połącz myślenie perspektywiczne ze zwinnym podejściem do zarządzania.
  • Odkryj sposoby, dzięki którym zrozumienie zmian doprowadzi do wprowadzenia potrzebnych i zasadnych innowacji w twojej organizacji.
  • Naucz się przeprowadzać proces, który pomaga identyfikować pozytywne i negatywne wyniki i kryteria pozwalające wybrać najlepszą ścieżkę działania.
  • Zdobądź narzędzia do zastosowania w pracy koncepcyjnej związanej z tworzeniem pomysłów i strategii.

Materiały:

prowadząca

Bea Giermasińska

Bea Giermasińska

Jest projektantką strategii i badaczką pracującą na styku foresightu, strategii i human centered design . Jako Head of Research & Strategy w Airnauts pomaga firmom cyfrowym zrozumieć zmieniające się trendy, doskonalić doświadczenia ich klientów i wyjaśniać ich unikatowe pozycjonowanie na rynku. W ciągu ostatnich 8 lat doradzała klientom przy projektach globalnych – od strategii mi...

Pełne bio