Oprowadzanie kuratorskie ODPADY

spacer

Oprowadzanie kuratorskie ODPADY

data

4 lipca 2023, godz. 17:00

miejsce

PPNT Gdynia
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Budynek 4

wstęp

rezerwacje
zarezerwowane miejsca: 27/30

Żeby wziąć udział w tym wydarzeniu, musisz zapisać się na listę.

PPNT Budynek 4

kiedy? 17:00-18:00
gdzie? wystawa ODPADY, 6
dla kogo? dzieci, dorośli i seniorzy 

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po studenckiej wystawie "ODPADY". Przewodnikami będą sami studenci – autorzy projektów, reprezentujący Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Opowiedzą o tym, jak zacząć pracę z bio materiałami i spróbują odpowiedzieć na pytanie: czy jest to tylko zadanie dla projektantów i naukowców?

Na oprowadzaniu uczestnicy przekonają się, że każdy z nas może odgrywać istotną rolę w obiegu wtórnym odpadów. Dowiedzą się, jak zmienić popiół w doniczki do rozsady, które rozłożą się w glebie nawożąc ją, a także jak wykorzystać skórki z pomarańczy, które nie powinny wylądować w kompoście, do zrobienia gąbek do mycia naczyń. Jak z odpadów z lokalnych restauracji z owocami morza, można zrobić biodegradowalne i bezpieczne akcesoria plażowe, nieszkodliwe dla morskich ekosystemów lub bazę do farb i tynków interpretujących trójmiejskie kolory i tradycyjne techniki budowlane? Jak niewykorzystany chleb, czy łupiny do orzechów można wykorzystać do produkcji opakowań na terenie zakładów, które je przetwarzają? Wykorzystując odpady, szukamy nowych rozwiązań, które będą odpowiedzią na aktualne problemy. Przykład? W dobie kryzysu energetycznego powstał projekt prasy do brykietu z domowych odpadów organicznych.

Materiały:

prowadząca

Blanka Byrwa

Blanka Byrwa

Projektantka i architektka wnętrz z Koszalina, mieszkająca w Gdańsku. Specjalizuje się w projektowaniu mebli i konstrukcji stalowych, prowadzi studio BBAD, głównie realizując projekty lokali usługowych. Absolwentka Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej. Podczas studiów została wyróżniona w konkursach Architektury Murator „Mieszkanie Młodego Architekta” or...

Pełne bio