Kultura organizacji vs. zrównoważone cele

warsztaty

Kultura organizacji vs. zrównoważone cele

data

7 lipca 2023, godz. 16:00

miejsce

PPNT Gdynia
Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98
Budynek 4

wstęp

dostępne w pakiecie
zarezerwowane miejsca: 30/30

Na ten moment jest brak miejsc na to wydarzenie

PPNT Budynek 4

Z czego powinien składać się proces onboardingu zespołu w momencie wdrażania zrównoważonej strategii, produktu bądź usługi? Na co uważać? Co robić, a czego nie?

Coraz więcej organizacji decyduje się na wdrażanie strategii związanych ze zrównoważonym rozwojem. Pieczołowicie opracowane rekomendacje i plan działań, misternie tworzony przez długi czas, leżą na biurku gotowe do wdrożenia. I tu pojawia się wyzwanie.
Nieświadomie prowadzony proces onboardingowy takich zmian często skutkuje tym, że zespół nie posiada motywacji lub narzędzi pozwalających na wdrażanie zmian. W efekcie pojawiają się wyzwania i frustracje. Kultura organizacji może nie być gotowa na zrównoważone innowacje. Jeszcze.

Zrównoważone cele to element zmiany, którą interesariusze organizacji mogą negować, mieć neutralne podejście, jak i być entuzjastyczni. Na co zwracać uwagę w takich momentach? O czym nie można zapomnieć? Jak wspierać współpracę na różnych szczeblach, tak aby działania odzwierciedlały założenia strategiczne?

Warsztaty mają na celu pomóc w ujednoliceniu podejścia wewnątrz zespołu do strategicznie wyznaczonych zrównoważonych celów. W praktyczny sposób pozwolą przejść przez etapy, na które warto zwrócić uwagę w procesie zmian. Uczestnicy i uczestniczki zakończą warsztaty z listą dobrych i praktycznych wskazówek opracowanych wspólnie przez nich samych.

Korzystając z ponad dziesięcioletniego doświadczenia w facylitacji zespołów w procesie zmian, prowadząca wykorzysta narzędzia z dwóch obszarów: change managment oraz sustainable design.

• Dowiedz się, jak ujednolicić przekazywaną zespołowi wiedzę dotyczącą wyznaczonych strategicznych celów zrównoważonego rozwoju.
• Spróbuj ułożyć wdrażanie zrównoważonych celów w spójny proces przystępny dla Twojego zespołu.
• Poznaj narzędzia pozwalające przełożyć zrównoważone cele strategiczne na spójne działania zespołu.

Materiały:

prowadząca

Justyna Turek

Justyna Turek

Badaczka, projektantka, facilitatorka procesów i konsultantka do sp. zrównoważonego projektowania. Od 10 lat zajmuje się konceptualizacją, projektowaniem i testowaniem produktów/usług prawdziwie zrównoważonych i potrzebnych na Polskim i Europejskim rynku. Tworzy procesy, doświadczenia oraz systemy pozwalające brandom, organizacjom i wydarzeniom spójnie komunikowa...

Pełne bio

Kasia Witkowska

Kasia Witkowska

Jako Koordynatorka Zespołu w Change Pilots, jest odpowiedzialna za budowanie i koordynowanie zespołu. Ocenia potrzeby i wymagania oraz strategicznie dobiera nowych członków do tych współpracujących z Change Pilots  poprzez skuteczne procesy rekrutacyjne.  Odpowiada za zarządzanie zadaniami i koordynację pracy, zachęcając każdego członka zespołu do wykorzystania swojej kreat...

Pełne bio